autor
Ján Buc
Riaditeľ TV Lux a predseda Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže.
Bloguje od : 13.5.2011
Úroveň
5
.. AJ TAK ťa ľúbim…
Hodnotenie čitateľov (1)
Taký nápis s menom na začiatku a veľkým srdcom máme na asfalte pod oknami našich kancelárií. Keď som ho uvidel prvýkrát, tak som sa zamýšľal, že kto a pre koho, keď u nás také dievča ani nepracuje. Neviem, kto a pre koho, ale viem, že AJ TAK ťa ľúbim má byť v mojom srdci. Pre koho? Je ľahké to povedať Ježišovi, je ľahké to povedať tým, ktorí nás milujú. Ale dokážem to povedať, možno ani nie slovami, ale životom tým, ktorí ma nemusia? Ktorí ma dokonca ponížili? Vtedy sa napína moja pýcha. Vtedy sa búria moje chuťové kanáliky milovať. Ale ja mám AJ TAK milovať. Aj tak sa mám ráno rozhodnúť milovať aj môjho despotického šéfa, alebo moju kolegyňu, ktorá je egoistická, alebo môjho spolužiaka, ktorý ma ponižuje.

To AJ TAK má byť niečím, čo nás má motivovať ísť v láske stále a stále ďalej. Skús možno v dnešný deň pozrieť viac do svojho srdca a nájdi tam ľudí, ktorých veľmi nemusíš a rozhodni sa ich AJ TAK milovať. Napriek všetkému, celej minulosti, napriek tomu, čo urobili, povedali… Láska je meradlom kvality nášho života. Láska. Taká naozajstná. Láska, ktorá bolí. Láska, ktorá AJ TAK objíma, odpúšťa, začína znova.

“Nové prikázanie vám dávam, aby ste sa milovali navzájom. Aby ste sa aj vy vzájomne milovali, ako som ja miloval vás.” (Jn13,34) Ako miloval Ježiš? Aká bola jeho láska? To vieme. Bolela. Veľmi bolela. Miloval až do krajnosti. A ON dáva nové prikázanie. Nie, nie je to nejaká voľba, nie je to nejaká možnosť. Je to príkaz a nie je hocijaký. ON dáva za príklad svoju lásku. Lásku, ktorá ho priviedla na kríž, lásku, ktorá sa nezastavila pred ničím. Lásku, ktorá odpúšťa katom. Viem, nie je to nič ľahké. Viem to a toľko v tom musím zápasiť. Viem, že láska je to, čo potrebujem. Viem ale, že ON je zdrojom. Viem, že u Neho sa môžem stále učiť. Viem, že ON je mojou silou. Viem, že ma miluje a to ma pohýna.

Nenechajme to prejsť len tak okolo seba. Nenechajme to nepovšimnuté. Každý deň, aj ten dnešný, mám možnosť AJ TAK milovať. Tvoja láska môže byť obrovskou motiváciou pre iných. Skús nie len čakať, ale urob prvý krok. Áno, práve TY. Zakrič to svojím životom… „AJ TAK ťa ľúbim…
Ján Buc 13.5.2011
 
Database Error

Error establishing a database connection