autor
Jaroslav Máčovský
Bývalý policajt, teraz kňaz v Sološnici.
Bloguje od : 1.8.2011
Úroveň
4
Prvá tehotná žena na zemi
Hodnotenie čitateľov (1)


Bola ňou Eva, Adamova manželka.

V prvej knihe Svätého písma sa o tom píše:   “Adam potom poznal svoju ženu Evu a ona počala a porodila Kaina a povedala: „Získala som človeka od Pána.“ A opäť porodila – jeho brata, Ábela. Ábel bol pastier oviec, Kain roľník.” (Gn 4, 1-2)

Naša matka Eva pôrodom oslávila nášho Boha: „Získala som človeka od Pána.“

To je nádhera: „Získala som človeka od Pána.“ A všetky deti, ktoré potom ešte porodila, “získala od Pána”.

Krásne svedectvo jednoduchej ženy. Nehovorí, že získala som človeka od muža, ale od Pána. Boh povoláva spermie a vajíčko k bytiu, aby z nich vytvoril úžasné stvorenia. To Boh povoláva k životu. My, ľudia s ním len spolupracujeme. Popremýšľajme o tom a  v Božom Duchu poznávajme, že je to naozaj tak.

Koľká tehotná žena od stvorenia sveta (od Evy) až po deň môjho počatia bola moja mama? Tak to číslo si neviem ani len predstaviť. Iba ona vie čo jej prišlo na um krátko po mojom pôrode. Ale čo viem s istotou, že “získala človeka od Pána”. Všetci sme od Pána a chvála Bohu, že aj dnes tehotné ženy a tie ktoré majú pôrod už za sebou tomu  veria a oslavujú Boha za každé svoje dieťatko, veď ho” získali od Pána”.  A čo získavame od Pána, to veľmi, veľmi milujeme. Naša vďačnosť nemá konca hraníc.

Mama, ďakujem, že si ma prijala  darom od Pána a ďakujem aj Vám matky za prijatie Vašich detí, ktoré sa Vám pod srdcom počali a pôrodom narodili na Božiu slávu.

Vaša vďačnosť a radosť zo získaného daru od Pána, bola vyjadrená vašou modlitbou spolu so svojimi manželmi pri krste:

Bože, žehnaj naše dieťa, aby jeho život bol tebe na slávu, jemu na spásu, nám na radosť a svetu na osoh.

Môj brat kňaz, ktorý pochádza z Indie mi raz hovoril a vtedy to počuli aj iní ľudia, že mama keď ho po pôrode kojila, vyslovovala pri tom nahlas meno Ježiš. Už od malinkého dieťatka s materinským mliekom prijímal do vnútra aj toto sväté meno nášho Pána. A vôbec nebol chorý. Na správne vysvetlenie: toto berte ako svedectvo obyčajnej jednoduchej ženy – matky. To nie je oficiálne vyhlásené učenie Cirkvi. Aj keď ste to nerobili a ani nerobíte, tak to neberte ako hriech alebo ako problém. Každá matka aj pri kojení, uspávaní a inej činnosti v súvislosti s malinkým dieťatkom môže rôznymi spôsobmi oslavovať nášho Pána Ježiša Krista. Sme tu na zemi a na to sme sa narodili, aby sme poznali Pravdu a milovali svojho Stvoriteľa, skrze Krista nášho Pána. Vďaka veriacim rodičom a ich láske sa deti vedia modliť a poznajú, že ten, ktorého treba milovať je Ježiš, Boží Syn. Amen.
Jaroslav Máčovský 15.11.2011
 
Database Error

Error establishing a database connection