autor
Mária Špesová
Bloguje od : 23.1.2015
Úroveň
4
Láska zakrýva mnoho hriechov
V poslednom období si zažívam v mojej službe viacero zlyhaní. Myslela som si, že moje srdce mám dostatočne obrnené voči kritike a môj pohľad zameraný na Pána a na to, čo On hovorí o mne a o mojej službe a nie tí druhí, ale pravdu povediac, netrvalo to dlho a dobehlo ma moje srdce, moje emócie, pocity sklamania a prichytila som sa viac krát v situácii, kde som už ľutovala samu seba.

Keď som nad tým celým jeden večer uvažovala, uvedomila som si, že sa pozerám na Ježiša, z ktorého strhli na Kalvárii jeho posledné šaty. Zrazu tam stál pred nimi všetkými nahý.

Tento obraz možno použiť aj na naše životy - keď vychádzajú napovrch naše zlyhania, zrazu sa cítime pred druhými ako nahí. Úplne zahanbení a zlomení z toho, že na nás ukazujú prstom, že si o nás šepkajú.

A vtedy prichádzajú na rad tí ďalší o ktorých je tento môj blog :) Tí ktorí nás milujú, poznajú, prijímajú takých akí sme, tešia sa, že rastieme v našom poslaní a nemôžu sa na nás pozerať, ako sme vystavení nahí pred tými čo sa nám posmievajú, pred tými čo nás posudzujú. Svojou láskou, náklonnosťou, objatím a slovom uistenia zrazu prikrývajú našu nahotu pred očami druhých. Uisťujú nás o tom, že ideme správnym smerom, alebo v láske a pravde poukážu na naše slabosti a uistia nás o tom, že ich zvládneme napraviť.

Aj Boh ma uisťoval svojím slovom v knihe prísloví: „Syn môj, nepohŕdaj Jahveho trestami! Nemaj mu za zlé, keď ťa pokarhá, lebo koho Jahve ľúbi, toho aj napráva, ako každý otec najmilšieho syna.“ (Prís 3, 11-12) Tieto slová znejú možno prísne, ale pre mňa sú uistením o Jeho láske („koho Jahve miluje“, „ako otec najmilšieho syna“) a o tom, že ma pozýva ďalej, prekročiť moje doterajšie možnosti a hranice („toho aj napráva“).

Týmto blogom sa chcem poďakovať každému jednému z vás, ktorí akýmkoľvek spôsobom prikrývate (nielen tú) moju nahotu a že svojím prejavom lásky zakrývate moje hriechy. Vytvárate pre mňa bezpečné prostredie, v ktorom sa nebojím ísť do vecí, do ktorých ma Boh volá, mám slobodu v nich zlyhávať a silnú motiváciu zakaždým znovu vstať.

Avšak taktiež chcem poprosiť o odpustenie tých, ktorí sa cítili dotknutí, nepochopení alebo zranení mojimi zlyhaniami.

„...lebo láska zakrýva mnoho hriechov...“ (1Pet 4, 8)
Mária Špesová 7.3.2016
 

Jedna odpoveď na Láska zakrýva mnoho hriechov

  1. Vladimir Libiak povedal:

    Ahoj Mary dakujem za blog, nieco podobne sa mi stalo a dokonca ma Pan na to pripraval. Pred stretnutim, kde sa mali veci prelomit v mojej praci mi Pan ukazal obraz ako stoji pred Pilatom. Co mi ,ale ukazal bolo ake on mal vtedy srdce a to bolo plne Lasky. V tej chvili som bol Duchom aj ja naplneni Laskou k ludom, ktori ma chcu obzalovat. Na druhy den vsak prislo spominane stretnutie a a ja som od rana bojoval medzi postojom Lasky a seba lutovanim. A vôbec som to nastretnuti nezvladol a po 4 hodinach sedenia som sa pytal Pana co mam urobit aby sa to cele napravilo a odpustit im. Dostal som nech prijmem riesenia ake pre mna maju. Tak som prijal aj ked som velmi bojoval. Ako Jonas. A na dalsi den bolo vo mne vela strachu, lebo ma naozaj vyzlieklti a este ktomu su to ludia zo sveta. A este som sa dozvedel ze bolo o mne vyzradene jedno tajomstvo ,lebo som nechapal odkial prichadza taka sila od nich na mna. Nakoniec sa to uzavrelo o par dni ked sa mi ten ktory vyzradil tajomstvo ospravedlnil. A velmi mi pomohla aj prednaska Jank Buca o odpustani vo vztahoch a teraz som ten ktory chce investovat do odpustenie a milovat ich a modlit sa za nich. Takze ked to zhrniem postoj Lasky sa mi vôbec nepodaril no chcem tadial kracat aj ked na mna ukazuju prstom. Mozno to prinesie ovocie do Bozieho Kralovstva.

    vdaka Vlado

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
autor
Tak ako ty nesieš Jeho hodnoty vo svojom živote, vo svojej práci, tak ich nesieme my v politike, ktorá je teraz našou ..
 
autor
Kým plávate s hlavou nad hladinou, je to krásny pohľad, ale to čo vás čaká pod hladinou je často ešte krásnejšie.
 
 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 03 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie