Speak english? Vyhľadať na stránke

Konferencie
Meč Ducha

Meč Ducha je Božie slovo. To, čo hovorí Boh, má silu, obrovskú moc. Mnoho ľudí si to nemyslí, pretože s tým nemajú skúsenosť. Ťažko sa im v to verí. Pritom práve viera je tou cestou, tým kľúčom k tomu, aby mohli zakúšať a vidieť, ako táto moc Slova (meča) funguje a reálne pôsobí.

Záznamy z konferencií Meč Ducha

1. Počúvanie Božieho hlasu a charizmy

Boh túži, aby sme naše životy žili naplno. Meč Ducha je konferencia, ktorá uvoľňuje potenciál duchovného života a pomáha prinášať plnosť života v témach, ktorým sme sa venovali: Počúvanie Božieho hlasu a charizmy, Ako vyjsť z pasce klamstiev, zranení a strachu, Zdravé vzťahy ako cesta k naplnenému životu.

Zistiť viac

2. Ako vyjsť z pasce klamstiev, zranení a strachu

Boh túži po tom, aby sa naplno rozvinulo jedinečné poslanie, ktoré vložil do našich životov. Často však zažívame veci a situácie, ktoré nám v tom bránia – klamstvá, strachy a zranenia. Naša minulosť nás ale nedefinuje, ani neurčuje našu budúcnosť. Boh nám dáva do rúk nástroje! Vďaka tomu nemusíme rezignovať, ale môžeme sa naučiť víťaziť aj v bojoch, ktoré sme doteraz prehrávali.

Zistiť viac

3. Zdravé vzťahy ako cesta k naplnenému životu

Boh hovorí, že nie je dobré, aby bol človek sám, a tak nás stvoril do života vo vzťahoch – do vzťahu s ním a s ľuďmi okolo nás. Veríme, že Boh má dobrý plán aj so vzťahmi v našich životoch. Ježiš predsa zomrel za to, aby sme mohli nájsť pokoj a slobodu vo vzťahoch, ktoré žijeme. Prečo sú potom vzťahy častokrát také náročné a bolestivé? Aj na túto otázku ohľadom vzťahov, odpovedáme práve na tejto konferencii.

Zistiť viac

4. Svetom nepremožiteľní

O našej dobe sa hovorí, že nikdy nebolo k dispozícii toľko informácií a nikdy neprichádzalo k takým rýchlym zmenám ako teraz. Nikdy nebolo toľko depresií, rezignácie, vyhorení či dokonca infarktov a samovrážd. Človek potrebuje mať pevný bod, aby ho to nepremohlo a nezničilo. Potrebuje vedieť, že môže zvíťaziť nad strachom, nepokojom, úzkosťou, bolesťou, neláskou… Tým pevným bodom je Boh. On nás prijíma k sebe a chce, aby sme mohli poznať a veriť, že na to nie sme sami, ale že On je s nami. A že to dokáže nie naša sila, ale jeho sila, ktorú dáva každý deň do nás. Tak nás premieňa, mení nám pohľad a zmýšľanie, pomáha nám ísť. Vtedy je svet na nás krátky.

Zistiť viac