Speak english? Vyhľadať na stránke

Náš
príbeh

Príbeh nášho spoločenstva siaha do čias totality, kedy sa kresťania stretávali v malých spoločenstvách. Iniciátormi týchto aktivít boli jezuitský kňaz Tomislav Kolakovič, Vladimír Jukl a Silvester Krčméry. Ku koncu totality viedol skupinku Oto Németh. V roku 1992 vznikla malá modlitebná skupinka ľudí, ktorí mali veľkú túžbu spoznať Boha viac.

Boli ochotní sa spolu modliť celé hodiny a nechať sa Bohom premieňať a viesť. Modlili sa, aby do ich životov vstúpil Duch Svätý a On prišiel. V roku 1993 vo francúzskom mestečku Paray-le-Monial sme zažili to, čo býva nazývané vyliatie Ducha Svätého. Postupne prišlo tiež veľa iných ľudí, ktorí túžili spoznať Boha viac. Lídrami v tomto období boli Branislav Škripek a Mário Tomášik.

V priebehu ďalších rokov sa z tejto malej skupinky stalo veľké spoločenstvo s vyše 270 členmi, 150 deťmi a mnohými priateľmi a podporovateľmi, ktoré stále rastie a jeho príbeh Boh ešte stále píše. Hlavným lídrom spoločenstva je Mário Tomášik. Formátorom je pomocný biskup Bratislavskej arcidiecézy Jozef Haľko.

Najpočetnejšiu skupinu našich členov tvoria najmä slobodní mladí ľudia a mladé rodiny s deťmi. O deti sa stará detský tím a pripravuje pre ne zaujímavý formačný program. Ale ak máš aj viac rokov a túžiš byť s nami, neváhaj sa pridať.

Jedným zo základov nášho duchovného života je stretávanie sa v malých modlitbových skupinkách. Tie podporujú osobnostný a duchovný rozvoj a často predstavujú stretnutia priateľov, ktorí chcú spoločne rásť vo viere a zrelosti.

Každý mesiac sa ako spoločenstvo všetci stretávame na Dni spoločenstva pri slávení svätej omše, v modlitbe chvál, pri spoločnom jedle a priateľských rozhovoroch.

Pridaj sa k spoločenstvu