Speak english? Vyhľadať na stránke

Naša
misia

Jedným zo základov nášho duchovného života je stretávanie sa v malých modlitbových skupinkách. Od vzniku spoločenstva však máme v srdci vášeň hovoriť o Ježišovi nahlas. Naša misia teda nie je zameraná iba dovnútra spoločenstva, ale práve naopak, to čo načerpáme v spoločenstve, ponúkame ďalej v mnohých oblastiach a rôznymi spôsobmi.

Modlitba chvál je pre nás dýchaním a preto sa každá naša modlitba nesie v znamení radostnej oslavy Boha. Veríme, že Boh je osobný a každý človek sa s ním môže stretnúť, každého z nás stvoril a má k nemu individuálny prístup. Modlitbu chvál je možné spoznať na našich stretnutiach s názvom Streda otvorených pre verejnosť, na ktoré vás srdečne pozývame.

V našom spoločenstve slúži niekoľko chválových tímov. Zastrešuje ich názov Martindom Worship. V rámci našej chválovej služby vznikajú aj autorské piesne a podieľame sa aj na vydávaní worshipových CD V Otcovom objatí 1, 2, I will go, Jediný skutočný kráľ.

Modlitby a poradenstvo

Mám záujem o modlitbu

V každej krajine sú miesta, ktoré sú významné z rôznych dôvodov. Historických, duchovných, politických, sociálnych… My si uvedomujeme, že jedným z najsilnejších nástrojov, ako premieňať našu krajinu, je modlitba. A preto sa často modlievame na takýchto miestach – tzv. “strategické modlitby”.

Veríme a aj sme skúsili, že modlitba má silu boriť hradby. V našom Spoločenstve ponúkame modlitbu Ruah, ktorá má za cieľ cez osobný a individuálny prístup ku každému sprostredkovať premenu v živote a vstup do povolania, ktoré má Boh pre každého pripravené.

Angažovanosť

Viera v Boha nie je určená pre život za múrmi kostolov. Je potrebné, aby sa viera pretavila do praktického života a praktického konania. Preto podporujeme kresťanov aktívnych vo verejnej sfére, v politike na celoslovenskej aj komunálnej úrovni.

Prakticky podporujeme iniciatívu za zastavenie hazardu, zapájame sa do dobrovoľníckych aktivít, reagujeme na spoločenské dianie, venujeme sa komunite kresťanských podnikateľov.

Naše spoločenstvo je členom Európskej siete spoločenstiev – ENC. Mário Tomášik je už niekoľko rokov viceprezidentom ENC pre Východnú Európu.

Chodíme k vám

Ježiš Kristus posiela svojich nasledovníkov do celého sveta ohlasovať radostnú zvesť o jeho kríži a zmŕtvychvstaní. Kampaň pre Ježiša, menšie evanjelizácie, duchovné povzbudenia vo farnostiach sú našou odpoveďou

Vieme do vašej farnosti vyslať tím ľudí, ktorý urobí program pre ľudí z farnosti, ktorého súčasťou bude modlitba chvál a duchovné slovo pre zlepšenie vzťahu s Bohom. Angažujeme sa aj v príprave a realizácii evanjelizačnej adorácie Svetlo v tmách v Bratislave.

Konferencie, kurzy, semináre

Spoznaj Martindom

Pozývame vás na stretnutie s názvom Spoznaj Martindom. Dozviete sa tu viac o našom spoločenstve i o tom, akým prínosom môže byť pre vás život v spoločenstve. Obsahom stretnutia je aj história, hodnoty a vízia Spoločenstva Martindom, zistíte, čo pre nás znamená byť jeho členom a čo je obsahom a cieľom nášho členstva. A ak vás toto stretnutie osloví, aj vy sa môžete stať súčasťou Martindomu.

Zistiť viac

Nový život

Víkendový kerygmatický kurz s názvom NOVÝ ŽIVOT je určený pre všetkých, ktorí túžia po osobnom vzťahu s Ježišom, byť nanovo naplnení Duchom Svätým a žiť ako Božie deti a dedičia Božieho kráľovstva.

Zistiť viac

Meč ducha

Boh túži, aby sme naše životy žili naplno. Meč Ducha je konferencia, ktorá uvoľňuje potenciál duchovného života a pomáha prinášať plnosť života v témach, ktorým sme sa venovali: Počúvanie Božieho hlasu a charizmy, Ako vyjsť z pasce klamstiev, zranení a strachu, Zdravé vzťahy ako cesta k naplnenému životu.

Zistiť viac

Kresťanská konferencia pre podnikateľov

Do oblasti biznisu a podnikania povoláva Boh mnohých kresťanov, ktorí, ovplyvnení Bohom, podnikajú morálne, eticky a k svojim zamestnancom a svojej práci pristupujú férovo a zodpovedne. KKPP je miestom stretnutia podnikateľov, ktorí si uvedomujú, že ich práca má aj duchovný rozmer, že nejde iba o čísla, hoci tie sú veľmi podstatné, ale aj o ľudí a ich posun a rozvoj. Súčasťou sú aj diskusie, workshopy, inšpiratívne príbehy a priestor na networking.

Zistiť viac

Nevyhoriteľní

Jednodňový rozvojový program s Mariánom Kolníkom a Denisou Zlevskou o tom, ako horieť, a nevyhorieť v rýchlom svete biznisu. V programe sú prednášky, diskusie vedené koučingovým štýlom, individuálne koučingové rozhovory s rečníkmi, možnosť pristúpenia ku sviatosti zmierenia, čas na osobné stíšenie, modlitebná služba i hagioterapeutické a fyzioterapeutické cvičenia. Počet účastníkov je limitovaný na 16.

Zistiť viac

Reštart s Bohom

Na našom Youtube kanály si môžete pozrieť video kurzy na rôzne duchovné témy. Vo videách vás postupne prevedieme témou a ponúkneme vám biblické čítania presne zamerané na vylepšenie danej oblasti vo vašom živote. Je možné tiež u nás absolvovať 2x ročne 13 týždňový kurz Reštart s Bohom (link), kde môžete získať miesto pre rozhovory o Bohu, modlitbe a duchovnom živote, vypočuť si príbehy ľudí, ktorí vám povedia, čím si prešli v živote, kým spoznali, že iba osobný Boh dáva uspokojivé odpovede na ich otázky.

Zistiť viac

Šupa

Škola uctievania, praktická aplikácia – kurz pre služobníkov vo chválach. Séria videí s prednáškami, so zdieľaním skúseností s vedením chvál, s praktickými tréningmi a inštrukciami k jednotlivým častiam. Následne si môžeme dohodnúť aj spoločné stretnutie, kde je priestor na osobné diskusie, tréning so spätnou väzbou a spoločnú modlitbu.

Zistiť viac

Prednášky

Dlhodobo tvoríme a zdieľame množstvo prednášok, ktoré sú prínosom pre mnohé farské spoločenstvá, skupinky či pre prácu s birmovancami. K dispozícii sú aj prednášky z našich otvorených stretnutí na bezplatné vypočutie.

Zistiť viac

Ver.sk

Vydávame inšpiratívne knihy, ktoré môžu zmeniť váš život. Ver.sk je kresťanské vydavateľstvo a zároveň online obchod, kde si môžete nakúpiť veci pre svoj duchovný rast alebo obdarovanie druhých. Ver.sk podporuje aktivity Spoločenstva Martindom.

Nakúpte u nás

Pridaj sa k spoločenstvu