Speak english? Vyhľadať na stránke

Otvorené modlitebné stretnutie

Čo je STREDA NA R17, ktorá sa koná každú stredu už takmer 30 rokov?

Ide o modlitebné stretnutie, otvorené pre každého, na ktorom sa spontánne modlíme a oslavujeme Boha modlitbou chvál každú stredu v roku. Začíname o 18:40 h a vždy prvú a tretiu stredu v mesiaci nás môžete sledovať aj cez live stream na Youtube kanáli nášho spoločenstva.

Najnovšie pridané

Čo ťa na Strede čaká?

Keď prídeš na stretnutie, pravdepodobne ťa niekto pri vstupe pozdraví – to sú naši organizátori s červenou visačkou. Sú ti počas celého stretnutia k dispozícii, ak by si sa čokoľvek potreboval spýtať, alebo s niečím pomôcť, prípadne niečo vysvetliť. V sále nájdeš stoličky, ale aj pohodlné kreslá. Môžeš si vybrať kde budeš sedieť, je to na tebe.

Naše stretnutie začína o 18.40 h krátkym predstavením spoločenstva a programu. Po ňom nás krátkym slovom pozve niekto z pódia do modlitby chvál. Pri modlitbe môžeš sedieť, alebo stáť, niekto vedľa teba môže zdvihnúť ruky, čo je spravidla znakom odovzdanosti do Božích rúk, ale vôbec sa tým nemusíš nechať zneistiť. U nás je povolené pri modlitbe čokoľvek, čo ťa približuje k Bohu a zároveň to nevyrušuje druhých. Modlitba trvá asi 45 minút.

Obvykle po modlitbe nasleduje prednáška, alebo diskusia, ktorú opierame o Bibliu a je na rôzne témy, ako žiť v tomto svete. Počas nej môžeš získať pre svoj život rôzne zaujímavé podnety zo skúsenosti druhých.

Počas stretnutia vyhlasujeme z pódia aj zbierku na potreby prenájmu haly a činnosti spoločenstva. Buď slobodný nepodporiť nás, nechávame to na slobode každého človeka.

Na záver stretnutia ti predstavíme krátko rôzne zaujímavé stretnutia, ktoré sa majú uskutočniť v blízkej dobe a ktorých sa môžeš tiež zúčastniť. Záver býva približne o 20.15 hod.

Budeme radi, ak nám dáš spätnú väzbu na streda@martindom.sk, ako sa ti na stretnutí páčilo, či ti dala niečo prednáška, respektíve, či sa ti niečo veľmi páčilo alebo nepáčilo. Tvoj názor nás zaujíma a tešíme sa, že ťa opäť uvidíme.

Aktuálne informácie o Strede nájdete tiež na:
facebook.com/SpolocenstvoMartindom