Formácia lídrov

Na rozvoji ľudí nám veľmi záleží. Našou hlavnou ambíciou je to, že "pomáhame ľuďom rozvíjať sa". Rozvoj lídrov má u nás dôležité miesto, lebo veríme, že každý z nás je Bohom povolaný, aby viedol. Viedol seba, svoju rodinu, kolegov, členov stretka alebo väčšiu skupinu ľudí v práci alebo službe. Snažíme sa, aby ľudia vstupovali do svojho povolania viesť, aby sa z nás stávali zrelí kresťania, ktorí sa neboja vstupovať do vedenia a zodpovednosti práce s inými ľuďmi.  Aj takýmto spôsobom chceme prispievať k premene tejto krajiny na Božie Kráľovstvo.
Naše aktivity v oblasti budovania a formácie lídrov prebiehajú v dvoch úrovniach - v radoch našich členov pomocou interných formačných kurzov (Kurz základov kresťana II, Kurz učeník, Kurz služobník, Kurz vedenia skupiniek) a formácia lídrov na úrovni celého Slovenska za spolupráce iných organizácií (ZKSM) alebo spoločenstiev.


Vodcovská škola

V rokoch 2009 a 2010 sme v spolupráci s ďalšími partnerskými spoločenstvami organizovali intenzívnu formáciu lídrov zo spoločenstiev z celého Slovenska. Tento projekt sa nám podarilo realizovať prostredníctvom dotácie z Európskeho sociálneho fondu. Veríme, že skrze tento projekt sa nám podarilo naštartovať veľa dobrých vecí na Slovensku (regionálna spolupráca spoločenstiev, líderské školy, spoločné projekty evanjelizácie a formácie).
Viac informácií o projekte nájdete tu.


Konferencia Nové víno

Konferenciu určenú formácií lídrov sme realizovali prvýkrát ešte v roku 2007. Hlavnou myšlienkou týchto konferencií bolo spoločné stretnutie lídrov spoločenstiev v modlitbe a slove, aby sme mohli v jednote duchovne posúvať vpred naše spoločenstvá, regióny, aj celú našu krajinu. Každý ročník konferencie sa niesol v znamení nejakej nosnej aktuálnej témy, na ktorú boli zamerané vyučovania, workshopy aj modlitby. Doteraz posledná konferencia sa konala v roku 2012 pod názvom „Líder ako terč".
Report z poslednej konferencie.
V súčasnosti prebieha formácia lídrov na Slovensku prostredníctvom rôznych regionálnych animátorských a líderských škôl (vo viacerých z nich aktívne spolupracujeme na formácii),  čomu sa veľmi tešíme a podporujeme tieto iniciatívy na rast a rozvoj vodcov na Slovensku.


Individuálna formácia

Na raste a napredovaní lídrov nám naozaj veľmi záleží, a tak sme naše spoločenstvo otvorili aj možnosti individuálneho poradenstva v oblasti vedenia stretka, spoločenstva či služby. Naše dlhoročné skúsenosti si nechceme nechávať pre seba, ale odovzdávať ďalej. V súčasnosti sa na báze individuálnych formačných stretnutí venujeme pár spoločenstvám intenzívne a pravidelne a viacerým príležitostne radíme v konkrétnych záležitostiach, o ktoré nás požiadajú. Tešíme sa, keď môžeme vidieť, ako to, čo sme sa mohli naučiť, môžeme posúvať iným.
Ak máte vy alebo vaše spoločenstvo záujem o poradenstvo v oblasti formácie, či vedenia, neváhajte nás kontaktovať na infocentrum@martindom.sk. Radi vám pomôžeme so všetkým, čo bude v našich silách.

 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
autor
Tak ako ty nesieš Jeho hodnoty vo svojom živote, vo svojej práci, tak ich nesieme my v politike, ktorá je teraz našou ..
 
autor
Kým plávate s hlavou nad hladinou, je to krásny pohľad, ale to čo vás čaká pod hladinou je často ešte krásnejšie.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

9.90 €
7.92 €

8.90 €
7.57 €

 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 03 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie