Text > Kurzy > Kurz vedenia skupiniek > Úvod

Úvod do Základného kurzu budovania skupiniek

Je veľmi dôležité, aby boli malé spoločenstvá dobre vedené, inak im hrozí nebezpečenstvo, že zvlažnejú, alebo sa premenia na málo efektívne či úplne neefektívne a nepríťažlivé stretnutia, kde ľudia nebudú duchovne rásť. Následkom býva rozpad takejto skupiny, pretože ľudia postupne stratia záujem. Vnútorne cítia, že potrebujú „čosi viac“, ale nedostáva sa im to.

V tomto kurze je zachytených niekoľko aspektov spoločenstva, ktoré ľuďom poskytujú duchovné nasýtenie a rast, zásady spoločenstva, povinnosti a úlohu vedúceho a niektoré prvky rastu skupinky a množenia nových spoločenstiev.

Kurz je možné prejsť rôzne – ako to najviac vyhovuje skupine, ktorá si ho robí. Je len potrebné zachovať pravidelnosť a o odpovediach diskutovať. Na začiatku vedúci povie úvodné slovo a potom si každý vypracuje odpovede, o ktorých sa povedie diskusia. Vedúci potrebuje byť dobre pripravený a dopredu sa modliť za to, aby všetkých vyučoval Duch Svätý.

Ak si ho robí niekto sám, zostáva už len požehnať ti a povzbudiť ťa do vedenia novovzniknutej skupinky. Ak máš nejaké problémy, radi ti pomôžeme našimi skúsenosťami, osobným kontaktom alebo ďalšími materiálmi.
Ak kurz preberá väčšia skupina, najlepšie je, aby ho viedol niekto, kto už má skúsenosti s vedením skupiniek.
Je možné ho preberať na týždňových stretnutiach (pre skrátenie trvania sa niekedy dajú prebrať aj dve lekcie naraz), alebo v priebehu intenzívnejšieho viacdňového sústredenia. Ak je ľudí veľa, je možné sa po úvodnom slove rozdeliť do viacerých skupiniek po troch-štyroch ľuďoch a vypracovať si odpovede, ktoré sa nakoniec budú zdieľať spoločne.

Je možné ho použiť aj pre prípravu ľudí pre následnú prácu s novoobrátenými.

Materiál bol prevzatý, upravený a vydaný pre vnútornú potrebu malých modlitbových spoločenstiev.

 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie